Bezpieczeństwo

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Szanowni Państwo,

dzięki uprzejmości Dyrekcji szkoły, w której uczą się Wasze dzieci policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole na stronie internetowej szkoły systematycznie umieszczać będą krótkie informacje z zakresu prewencji kryminalnej. Choć nazwa brzmi groźnie, prewencja kryminalna to nic innego jak działania podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym najbliższym otoczeniu. Będziemy poruszali na tej stronie tematykę bezpieczeństwa w drodze do szkoły, właściwego zabezpieczania pozostawianych pod szkołą rowerów, zagrożeń wynikających z korzystania z komputera, profilaktyki uzależnieniowej i wiele innych, które wzbudzą Państwa zainteresowanie. Mamy nadzieję, że podjęte wspólnie skoordynowane działania będą miały wymierny wpływ na poprawę bezpieczeństwa nie tylko na terenie szkoły ale także poza nią.
Osobą odpowiedzialną za działania z zakresu prewencji kryminalnej w Komisariacie Policji Wrocław Psie Pole jest sież.szt. Łukasz Zając, tel. 601 703 679, adres mailowy: lukasz.zajac@wroclaw.wr.policja.gov.pl. Pod ten adres kierować możecie Państwo propozycje tematów, które powinny być poruszone w kolejnych artykułach.
Mamy nadzieję, że rozpoczęty rok szkolny będzie przebiegał w poczuciu bezpieczeństwa.

Szanowni Państwo,
      nowy rok szkolny stanowi wyzwanie nie tylko dla uczniów, szczególnie tych, którzy w bieżącym roku rozpoczynają swoją przygodę z edukacją, ale także Was- rodziców, którzy dokładają wszelkich starań aby codzienna droga do szkoły przebiegała przede wszystkim w sposób bezpieczny. Bezpieczeństwo jest także priorytetowym zadaniem policjantów Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole, którzy w ramach realizacji programu „Bezpieczna droga do szkoły” dbają o przestrzeganie zasad ruchu drogowego w obrębie szkół, prowadzą pogadanki profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych a także aktywnie włączają się w podejmowane przez szkoły działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
     Rozpoczęta właśnie jesień, a co za tym idzie  - pogorszenie widoczności na drogach wymaga umieszczenia na tornistrze lub odzieży ucznia elementów odblaskowych w postaci breloczków, opasek lub kamizelek odblaskowych. Każde działanie podjęte na rzecz poprawy bezpieczeństwa przyniesie bez wątpienia wymierne korzyści. Zwracamy także Państwa uwagę na sposób parkowania pojazdów pod szkołą, zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy największa liczba uczniów rozpoczyna lekcje. Niewłaściwie zaparkowany pojazd ogranicza dzieciom możliwość bezpiecznego dotarcia do szkoły a innym użytkownikom drogi - szybkie i bezpieczne przemieszczanie się. Prosimy, aby pozostawianie przez Państwa pojazdów odbywało się z rozwagą i w zgodzie z obowiązującymi przepisami. W kolejnym artykule znajdą Państwo informacje o właściwym sposobie zabezpieczenia rowerów i innych pojazdów którymi poruszają się uczniowie do szkoły.