O PRZEDSZKOLU

logo_przedszkola

Misja Przedszkola Nr 70

Celem wychowania przedszkolnego jest wspomaganie i ukierunkowywanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno-kulturowym i przyrodniczym.

NASZE PRZEDSZKOLE - PRZEDSZKOLEM PROMUJĄCYM ZDROWY I AKTYWNY TRYB ŻYCIA W KONTAKCIE Z PRZYRODĄ I ŚRODOWISKIEM SPOŁECZNYM.

PRIORYTET: Przedszkole otwarte na Świat.

"Istotą edukacji regionalnej jest powrót do domu,
do źródeł życia każdego człowieka, do źródeł jego etyki i jego języka,
a więc do źródeł kultury domowej, lokalnej, regionalnej, narodowej i ogólnoludzkiej".
  Kazimierz Kossak- Główczewski

Cele ogólne:

1. Wspomaganie rozwoju dziecka w wymiarze psychicznym, fizycznym i duchowym, zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi, w relacjach ze środowiskiem kulturowym, społecznym i przyrodniczym oraz nabywania gotowości do nauki na kolejnych szczeblach edukacji. Wielokierunkowy rozwój dziecka wrażliwego na otaczającą go rzeczywistość kulturową, społeczną i przyrodniczą.

2. Poznawanie siebie jako członka wspólnoty rodzinnej, przedszkolnej i budowanie więzi społecznych (wygląd, zmysły, cechy człowieka i jego charakter, emocje i uczucia, potencjał rozwojowy). Doświadczanie samodzielności (dnia codziennego, społecznej organizacyjnej, w ocenie, w zadaniu).

3. Poznawanie bliższego i dalszego środowiska społecznego (adaptacja, struktura i więzi rodzinne, kultura rodziny, relacje społeczne, struktura społeczeństwa, zawody i funkcje).Budzenie uczuć patriotycznych i obywatelskich. Rozbudzanie zainteresowania innymi krajami i kontynentami.

4. Zgłębianie wiedzy z zakresu przyrody ożywionej i nieożywionej. Kształtowanie zachowań proekologicznych.

5. Uczestniczenie w kulturze i poznawanie świata wartości etycznych oraz estetycznych.

6. Zapewnienie dzieciom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA
NA LATA 2014-2017